ONE DANCE WEEK 

43439949 10160826729500562 6477697339711553536 o за нас(c) Tanya Decheva & Remove Remove

Фестивалът стартира през 2008 г. като единственият форум в страната, изцяло посветен на съвременния танц – един от най-бързо развиващите се жанрове в съвременното изкуство, който не познава граници между техники, форми на изкуство и естетика, който обръща правилата и ролите с главата надолу и прави невъзможно възможно.

През последните 12 години фестивалът представи някои от най-интересните феномени в сферата на съвременните танцови практики, включително представления от Европа, Азия, Африка и Америка, показващи различни танцови тенденции.

Сред изпълнителите, участвали в ONE DANCE WEEK, са:

  • 2Faced Dance Company (UK)

  • Agata Siniarska / Karolina Grzywnowicz (PL)

  • Anarchy Dance Theatre (TW)

  • Arts Printing House (LT)

  • Aura Dance Theatre (LT)

  • Aurora Lubos (PL)

  • Barbora Látalová (CZ)

  • Biliana Voutchkova, Akemi Nagao, Junko Wada, Hans Peter Kuhn

  • Brice Leroux (BE)

  • Byung-jin Lee (KR)

  • Centre Chorégraphique National de Rillieux-la-Pape/Direction Yuval Pick (FR)

  • Cia Daniel Abreu (ES)

  • Cie Philippe Saire (CH)

  • Circolando (PT)

  • Clara Furey (CA)

  • Compagnia TPO (IT)

  • Compagnie 111 (FR)

  • Compagnie Alias (CH)

  • Compagnie MPTA (FR)

  • Compania Sharon Fridman (ES)

  • Contemporary Dragon KungFu Company (CN)

  • Danae Dimitriadi & Dionysios Alamanos (GR)

  • Delrevés Dance Company (ES)

  • Dimitris Papaioannou (GR)

  • Farm in the Cave (CZ)

  • Frédérick Gravel/Grouped’ArtGravelArtGroup (CA)

  • Gauthier Dance (DE)

  • Gilles Jobin Dance Company (CH)

  • Gravity & Other Myths (AUS)

  • Gunilla Heilborn (SE)

  • Hiroaki Umeda (JP)

  • Ho Yeon Kim‏ (KR)

  • Hoi Woong Ryu (KR)

  • Horse (TW)

  • Huang Yi Studio + & KUKA (TW)

  • Hyuk Jin (KR)

  • In Soo Lee (KR)

  • Ivo Dimchev (BG/BE)

  • Ji Hee Lee (KR)

  • Jin A Kim (KR)

  • József Trefeli (CH)

  • Kaori Ito (JP)

  • Kenji Shonohe (JP)

  • Kil Seo-Young (KR)

  • Kim Jae Seung (KR)

  • Krassen Krastev (BG/CH)

  • L-E-V Company (IL)

  • La Veronal (ES)

  • Les Petites Choses Production (TW)

  • Liquid Loft (AT)

  • Low Air Vilnius City Dance Theatre (LT)

  • Luna Cenere (IT)

  • Maqamat Dance Theatre /Omar Rajeh (LB)

  • Martin talaga  (CZ)

  • Momeuro Movement Lab (KR)

  • Out Innerspace (CA)

  • Peeping Tom (BE)

  • Peridance Dance Company (US)

  • Pierre Rigal (FR)

  • Raimund Hoghe (DE)

  • Rianto (ID)

  • Ruri Mito (JP)

  • SPITFIRE COMPANY (CZ)

  • Seok Hun (KR)

  • Serge Aimé Coulibaly/ Halles de Schaerbeek & Faso Danse Théâtre (BF/ BE)

  • Shiro Takatani (JP)

  • Sidra Bell Dance Company (US)

  • Stephen Petronio Company (US)

  • Szeged Contemporary Dance Company (HU)

  • Thomas Noone Dance (ES)

  • Trajal Harrell (US)

  • Ultima Vez/ Wim Vandekeybus (BE)

  • Vera Ondrašikova (CZ)

  • Wael Ali (FR)